بخش درمان ناباروری، بارداری و تعیین جنسیت با IUI یکی از مهمترین، محبوب ترین و پیشرفته ترین واحد های آزمایشگاه ایران محسوب می شود. این بخش از سه قسمت تشکیل شده است.

IUI چگونه به بارداری کمک می کند؟

در این روش اسپرم در زمان تخمک گذاری مستقیما در رحم قرارداده می شود تا شانس رسیدنش به تخمک افزایش یابد. به زبان ساده تر روش IUI با کاهش مسیر اسپرم احتمال بارداری را افزایش می دهد.
در طول پروسه دکتر می تواند با شناسایی و انجام اقدامات مختلف ای شانس را بیشتر کند. زمانیکه چرخه تخمک گذاری آغاز می شود پزشک IUI را برنامه ریزی می کند. توصیه ها و دستورالعمل های پزشک را در خصوص باید ها و نباید های بارداری با جدیت دنبال نمایید تا شانس موفقیت کاهش نیابد. 

تفاوت IUI با IVF چیست؟

در IVF تحریک، بازیابی، لقاح و انتقال تخمک انجام می گیرد. اما در بارداری و تعیین جنسیت با IUI، پزشکان اسپرم را به رحم تزریق می کنند. بدین شکل زمان رسیدن آن به تخمک کاهش یابد. این روش برای زنان زیر 35 سال عموما 3 با IUI پیش از IVF توصیه می گردد که این عدد می تواند با در نظر گرفتن ملاحظات بسیار و مشورت با پزشک  تا 6 بار هم افزایش یابد.

ما در این بخش چه می کنیم؟

۱. آنالیز اسپرم یا مایع منی آقایان به منظور بارداری با IUI یا تعیین جنسیت

برای آغاز فرایند، با بکارگیری سیستم پیشرفته و کامپیوتری آنالیز مایع منی، گزارش کامل و جامعی از اسپرم آقایان بر اساس تکنیک CASA مورد تایید بهداشت جهانی تهیه می گردد که در آن وضعیت باروری و ناباروری شخص تعیین می گردد. که با گزارش آن به پزشک و بر اساس نظر متخصص مسیر درمانی پیگیری می شود.

۲. آی یو آی و آماده سازی اسپرم

آماده سازی اسپرم در این بخش به دو شیوه مجزای iui معمولی و یا انتخابی صورت می گیرد. نمونه اسپرم با تکنیک های مدرن و با استفاده از مواد تخصصی خارجی، جداسازی اسپرم های فعال و متحرک از اسپرم های ناقص یا مرده در IUI معمولی برای موفقیت بیشتر در بارداری و جداسازی اسپرم های X و Y برای تعیین جنسیت جنین در بخش IUI انتخابی صورت می گیرد.

این آزمایشگاه با بیش از ۱۸ سال در این عرصه کارنامه موفقی داشته است که از آن جمله نتایج مثبت و شگفت آور دوقلوزایی در دو آزمایش IUI پی در پی است.

کلیه این خدمات توسط پزشک آزمایشگاه آماده‌سازی می گردد.

درمان نازایی ، بارداری و تعیین جنسیت پیش از بارداری با IUI در آزمایشگاه ایران

از خدمات منحصر به فرد این آزمایشگاه ارسال نمونه ها به مطب پزشکان با دستگاه پرتابل و مناسب حرارتی برای انتقال استاندارد نمونه است. برای نمونه گیری نیازی به مراجعه به آزمایشگاه نیز ندارید. شما می توانید از خدمات رایگان نمونه گیری در منزل در مشهد آزمایشگاه ایران استفاده نمایید. این خدمت به شما کمک می کند تا این کار را بدون استذس انجام دهید. که با هماهنگی قبلی با آزمایشگاه صورت خواهد گرفت.

دریافت اطلاعات جامع در خصوص IUI انتخابی (انتخاب جنسیت فرزند)

تعیین جنسیت با IUI بارداری با IUI

۳. آزمایشات تخصصی اسپرم

در این بخش برای اولین بار در این آزمایشگاه آزمایش SDFA یا میزان شکستگی دی ان ای اسپرم آقایان صورت می گیرد. شکنندگی dna اسپرم عامل ۱۵ الی ۲۰ درصد از ناباروری آقایان می باشد که اطلاعات جامع آن در تصاویر قابل مشاهده است. علاوه بر آن اختلالات دیگر اسپرم ازنظر بررسی مورفولوژی، میزان فروکتوز کشت میکروبی و غیر قابل بررسی می باشد.

سوالات متداول شما در مورد تعیین جنسیت و بارداری با IUI

چقدر طول می کشد تا IUI موجب بارداری شود؟

حدودا دوهفته زمان می برد تا مشخص شود درمان موثر بوده است یا خیر.

آیا بارداری با IUI شانس دوقلو زایی را افزایش می دهد؟

با اینکه IUI شانس بارداری را بیشتر می کند اما ارتباطی با چند قلوزایی ندارد و این شانس در زنانی که از این طریق باردار می شوند با سایرین برابر است.

آیا IUI دردناک است؟

این پروسه فقط چند دقیقه طول می کشد و اصلا دردناک نیست. برخی زنان پس از IUI دچار گرفتگی عضلات )cramping) می شوند  که این اتفاق به دلیل تحریک رحم پیش می آید. تخمک گذاری نیز می تواند باعث ایجاد درد در ناحیه شکم گردد که با مصرف دارو برای تخمک گذاری بیشتر می شود.

آیا می توان  با IUI جنسیت جنین را پیش از بارداری تعیین و انتخاب نمود؟

بله با روش های نوین selective iui که در آزمایشگاه ایران انجام می گیرند می توان پیش از بارداری جنسیت فرزند را انتخاب و تعیین نمود. برای اطلاعات بیشتر صفحه انتخاب جنسیت قبل از بارداری را مطالعه فرمایید.

در چه شرایطی IUI برای بارداری و تعیین جنسیت موفق نمی شود؟

اگر در زمان مناسب یعنی 12 تا 24 ساعت پس از تخمک گذاری اسپرمی وجود نداشته باشد تخمک موجود در فالوپ متلاشی می گردد. از طرف دیگر خود اسپرم نیز اگر به اندازه کافی قوی نباشد نمی تواند به تخمک برسد. اگرچه راه های درمانی برای اسپرم نیز وجود دارد.