این بخش از سه قسمت تشکیل شده است

۱. بخش آنالیز اسپرم یا مایع منی آقایان

در این قسمت، با بکارگیری سیستم پیشرفته و کامپیوتری آنالیز مایع منی، گزارش کامل و جامعی از اسپرم آقایان بر اساس تکنیک CASA مورد تایید بهداشت جهانی تهیه می گردد که در آن وضعیت باروری و ناباروری شخص تعیین می گردد. که با گزارش آن به پزشک و بر اساس نظر متخصص مسیر درمانی پیگیری می شود.

۲. بخش آی یو آی و آماده سازی اسپرم

آماده سازی اسپرم در این بخش به دو شیوه مجزای iui معمولی و یا انتخابی صورت می گیرد. نمونه اسپرم با تکنیک های مدرن و با استفاده از مواد تخصصی خارجی، جداسازی اسپرم های فعال و متحرک از اسپرم های ناقص یا مرده در IUI معمولی برای موفقیت بیشتر در بارداری و جداسازی اسپرم های X و Y برای تعیین جنسیت جنین در بخش IUI انتخابی صورت می گیرد.

این آزمایشگاه با بیش از ۱۸ سال در این عرصه کارنامه موفقی داشته است که از آن جمله نتایج مثبت و شگفت آور دوقلوزایی در دو آزمایش IUI پی در پی است.

کلیه این خدمات توسط پزشک آزمایشگاه آماده‌سازی می گردد.

از خدمات منحصر به فرد این آزمایشگاه ارسال نمونه ها به مطب پزشکان با دستگاه پرتابل و مناسب حرارتی برای انتقال استاندارد نمونه است. بعلاوه امکان گرفتن نمونه در منزل برای افرادی که دارای استرس می باشند و انتقال آن به وسیله این دستگاه فراهم می باشد. که با هماهنگی قبلی با آزمایشگاه صورت خواهد گرفت.

۳.بخش آزمایشات تخصصی اسپرم

در این بخش برای اولین بار در این آزمایشگاه آزمایش SDFA یا میزان شکستگی دی ان ای اسپرم آقایان صورت می گیرد. شکنندگی dna اسپرم عامل ۱۵ الی ۲۰ درصد از ناباروری آقایان می باشد که اطلاعات جامع آن در تصاویر قابل مشاهده است. علاوه بر آن اختلالات دیگر اسپرم ازنظر بررسی مورفولوژی، میزان فروکتوز کشت میکروبی و غیر قابل بررسی می باشد.